Postępowanie w momencie kolizji bądź wypadku drogowego

Jak postępować po wypadku – pomoc drogowa Szczecin

Nasz świat jest przepełniony mnóstwem wypadków. Mają miejsce one bardzo często w różnych branżach. Transport jest przepełniony tego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z bardzo często występujących zagrożeń. Ofiarami takich zdarzeń częstokroć są kierowcy, ich pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, osoby przemieszczające się rowerami, robotnicy pracujący na drogach. Niestety każdy kto włącza się w ruch drogowy jest po części narażony na różnego typu zagrożenia, dlatego panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W momencie zdarzenia potrzebna jest autopomoc Szczecin. Kluczowym zadaniem takiej pomocy drogowej jest głównie transport a także holowanie samochodów które uległy awarii albo jakiemuś wypadkowi. Transportują oni auta do warsztatów samochodowych, ubezpieczalni albo różnych innych miejsc które zostały wskazane przez właścicieli pojazdów.

Jak działa holowanie

Autoholowanie to czynność polegająca na holowaniu pojazdu przy pomocy specjalistycznych samochodów – lawety. Lawety są wyposażone w sygnały ostrzegawcze, powinno się je też zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym a ponadto pachołkami. Częstokroć używa się specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a pojazd wciąga się na lawetę przy zastosowaniu spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Stalowa lina potrafi podnieść samochód który waży nawet kilka ton. Specyfika wszelkich wypadków, które częstokroć potrafią zaskoczyć nas własną formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do ciągłego rozwijania się oraz zwiększania własnych możliwości.

Polecamy : http://kazauto.pl/lawety-szczecin/

Pierwsza pomoc – co robić w razie wypadku

Na naszym świecie mają miejsce bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które z postępującą cywilizacją i technologią bardzo ciężko zmniejszyć. Uczestnicząc w wypadku warto zachować zimną krew i absolutnie zawsze posiadać przy sobie kontakt do pomocy drogowej. Oczywiście nigdy nie wiadomo co może się przytrafić, w szczególności w momencie kiedy jedziemy w nieco dalszą podróż. Musimy pamiętać o tym, że w razie wypadku nie możemy przestawiać samodzielnie samochodu. Jedyne co można uczynić (o ile mamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki postępowania to przede wszystkim wezwanie policji, pogotowia ratunkowego – jeżeli jest taka potrzeba a także jeśli mamy możliwość udzielamy pomocy potencjalnym poszkodowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *