Kontrakty terminowe a giełda Bitcoin

Jesteśmy uczestnikami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, są w stanie całkiem odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin wszedł formalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy.

Zaciekawienie pierwszego dnia było tak orgomne, że dwa razy trzeba było zatrzymać handel w wyniku osiągnięcia limitów zmian cen. Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Dlatego też, ta grupa giełd z Chicago, stanie się pierwszą, która dopuści do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu ze swoją propozycją wystartuje CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do przyszłej ceny bitcoina, która zostanie określana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu jest zdania, że te futuresy utworzą dojście na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza również Wall Street, jak i inwestorów indywidualnych. I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj rano handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 proc., a później o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało przynieść czas na oprzytomnienie inwestorom. Debiut transakcji przesunął także wartość bitcoina. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, redaktor rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. Podczas gdy kalkulacja kryptowaluty wzrastała, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na bitcoina

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Należałoby zainteresować się inwestycją w kryptowaluty, w pośród wielu platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż Bitcoin, Ethereum, BCH, LTC, Bitbay Lisk oraz innych kryptowalut. Od utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągnęła międzynarodowy sukces wyłącznie z Polskim majątkiem. Podsumowując Giełda BitBay jest godną uwagi platformą aby otworzyć się na przygodę z krypto walutami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *